Wiadomości branżowe

Xavier Douellou z 3M w Radzie Dyrektorów AmCham

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) wybrała nową Radę Dyrektorów na kolejną dwuletnią kadencję. W Radzie zasiadł  Xavier Douellou, dyrektor generalny 3M w Polsce. Amerykańska Izba Handlowa od ponad dwudziestu lat zrzesza największą grupę inwestorów zagranicznych w Polsce. Obecnie do organizacji należy  ponad 330 firm członkowskich. Izba aktywnie
Teaser

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) wybrała nową Radę Dyrektorów na kolejną dwuletnią kadencję. W Radzie zasiadł  Xavier Douellou, dyrektor generalny 3M w Polsce.

Amerykańska Izba Handlowa od ponad dwudziestu lat zrzesza największą grupę inwestorów zagranicznych w Polsce. Obecnie do organizacji należy  ponad 330 firm członkowskich. Izba aktywnie wspiera rozwój polsko-amerykańskich stosunków gospodarczych i promuje amerykańskie inwestycje w Polsce. Wybory do Rady Dyrektorów, która stoi na czele Izby odbywają się co dwa lata. W tym roku do składu Rady został wybrany Xavier Douellou, dyrektor generalny w firmie 3M Poland.

- To dla mnie prawdziwy zaszczyt móc dołączyć do Rady Dyrektorów AmCham. Praca na rzecz promowania pozytywnej roli biznesu i handlu pomiędzy firmami Polski i Stanów Zjednoczonych, to kolejne zawodowe wyzwanie. Jestem pewny, że przyniesie mi ono dużo satysfakcji ? komentuje Xavier Douellou.

Prezesem na kolejną kadencję został wybrany Joseph Wancer, doradca w firmie Deloitte. Stanowiska wiceprezesów Izby ponownie objęli  Judith Gliniecki, partner, Wierzbowski Eversheds oraz Richard Lada. Zaś Stephen Mull, ambasador USA w Polsce przyjął tytuł Honorowego Prezesa AmCham.

***

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 roku firma obchodziła dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne (największy mieści się we Wrocławiu) oraz zatrudnia ponad 1600 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 sektorów: Ochrona zdrowia, Produkty konsumenckie, Ochrona i reklama wizualna, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł ?Firmy XX-lecia 1990-2010? przyznany jej przez Polski Klub Biznesu, ?Business Superbrand 2012? oraz tytuł Perły Polskiej Gospodarki 2012.

A to już wiesz?  Multimedialne widowisko na ulicach Gdańska już w ten weekend

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

< 232449" >
Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy