Wiadomości branżowe

Reklama video w Internecie coraz bardziej popularna

Od kilku lat obserwujemy dynamiczny wzrost wydatków na reklamę video w Internecie. Reklamodawcy dostrzegli potencjał internetowego przekazu wideo oraz siłę jego oddziaływania. Video to coś więcej niż zwykły opis firmy, to skuteczna i atrakcyjna forma promocji produktów oraz usług.Dzisiaj każdy, kto chce być widoczny i znaleziony w Internecie, musi się czymś wyróżnić.
Teaser

Od kilku lat obserwujemy dynamiczny wzrost wydatków na reklamę video w Internecie. Reklamodawcy dostrzegli potencjał internetowego przekazu wideo oraz siłę jego oddziaływania. Video to coś więcej niż zwykły opis firmy, to skuteczna i atrakcyjna forma promocji produktów oraz usług.

Dzisiaj każdy, kto chce być widoczny i znaleziony w Internecie, musi się czymś wyróżnić. Strona internetowa aktualnie nie wystarczy, aby dotrzeć skutecznie do potencjalnych odbiorców naszych usług. Rynek wymaga od nas docierania do klienta różnymi sposobami i kanałami. Już badania z  2009 roku przeprowadzone przez comScore Inc w Stanach Zjednoczonych wskazały, iż blisko 82% internautów za oceanem korzysta z przekazu wideo w Internecie. Co ciekawe przeciętny internauta w Stanach Zjednoczonych w sierpniu 2009 roku zobaczył aż 157 filmów o łącznej długości blisko 9,7 godzin.

Firmy powinny zatem wykorzystywać różne formy reklamowe, aby pozyskać nowych klientów, poinformować o oferowanych produktach, usługach lub zbudować świadomość marki ? mówi Agata Wartak, Kierownik ds. Produktu w Eniro Polska. Dzięki współpracy z podwykonawcą, nasi klienci mogą uatrakcyjnić swoje ogłoszenie poprzez profesjonalny film video. W zależności od potrzeb firmy przygotowujemy firmy wizerunkowo ? korporacyjne, reklamowe i promocyjne, bardziej lub mniej zawansowane, jak również pokazy zdjęć. Warto podkreślić, że  treści wideo są uznawane za szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia wyszukiwarek internetowych, dzięki czemu szybciej uzyskują wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania ? dodaje Agata Wartak.

Video w Panoramie Firm

Video w Panoramie Firm to maksymalna szansa dla każdej firmy na dotarcie do aktualnych i nowych klientów. W ofercie znalazły się cztery rodzaje reklamy video online: film video, film video plus, pokaz zdjęć oraz pokaz zdjęć plus. Film wideo to profesjonalny klip, zmontowany z ujęć nagrywanych w lokalizacji wskazanej przez klienta, oferta plus zawiera dodatkowe animacje lub elementy graficzne. Z kolei Pokaz Zdjęć to wideo zmontowane na podstawie zdjęć dostarczonych przez klienta, a opcja Pokaz Zdjęć plus zawiera zdjęcia firmy klienta lub oferowanych produktów, wykonane przez profesjonalnego fotografa. Do każdego filmu dodawana jest ścieżka dźwiękowa, plansze z napisami oraz podkład lektorski. Wszystkie filmy zrealizowane dla klientów są publikowane w serwisie panoramafirm.pl oraz w serwisie YouTube. Są one dodatkowo zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek internetowych.

A to już wiesz?  KOLOROWY GIPS DLA MALUCHA - GWIAZDKA 2012

Użytkownicy sieci częściej i chętniej sięgają po treści w formie video. Są dużo ciekawsze niż tekst, a jednocześnie pozwalają na wykreowanie pożądanego wizerunku firmy. Obraz, ścieżka dźwiękowa oraz podkład lektorski oddziałują na wiele bodźców i czynią przekaz bardziej czytelnym i łatwiejszym do zapamiętania. W prosty sposób udzielamy pełnej informacji o firmie i umożliwiamy dotarcie  do potencjalnych klientów w nowy i bardzo skuteczny sposób ? wyjaśnia Agata Wartak z Eniro Polska.

Oferta wideo w Panoramie Firm to nowy kierunek w rozwoju usług Eniro, którego celem jest popularyzacja przekazu wideo w komunikacji internetowej dedykowanej firmom, które chcą się wyróżnić na tle konkurencji i efektywnie budować swój wizerunek w sieci.

< 236278" >
Źródło Eniro Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy