Wiadomości branżowe

PZU z najlepszymi relacjami inwestorskimi

PZU zajął pierwsze miejsce w kategorii „Relacje inwestorskie” oraz drugie miejsce w rankingu głównym plebiscytu Pulsu Biznesu „Giełdowa Spółka Roku”. Firma zajęła także drugie miejsce w kategoriach „Kompetencje zarządu” oraz „Sukces 2013”. Uroczyste wręczenie nagród w 15. edycji plebiscytu odbyło się w Teatrze Wielkim w Warszawie.

PZU zajął pierwsze miejsce w kategorii ?Relacje inwestorskie? oraz drugie miejsce w rankingu głównym plebiscytu Pulsu Biznesu ?Giełdowa Spółka Roku?. Firma zajęła także drugie miejsce w kategoriach ?Kompetencje zarządu? oraz ?Sukces 2013?. Uroczyste wręczenie nagród w 15. edycji plebiscytu odbyło się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Uczestniczą w nim wszystkie firmy notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych.

W kategorii ?Relacje Inwestorskie? oceniana jest jakość informacji i komunikacji z rynkiem.  W tej kategorii istotne jest, czy spółka prowadzi dialog z inwestorami (nie tylko instytucjonalnymi, ale także indywidualnymi), a także jak szybko i na ile merytorycznie odpowiada na pytania inwestorów. W porównaniu z wynikami z 2012 roku spółka osiągnęła duży progres.

?PZU od czasu debiutu giełdowego stara się budować wartość również poprzez aktywną komunikację z uczestnikami rynku kapitałowego. Dbamy o transparentność, wysokie standardy w zakresie sprawozdawczości finansowej oraz niezawodność i wysoką jakość narzędzi relacji inwestorskich. Cieszymy się, że te działania zostały docenione przez naszych partnerów w komunikacji? ? powiedział Piotr Wiśniewski z Zespołu Relacji Inwestorskich PZU.

?Giełdowa Spółka Roku? to ranking najlepszych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych organizowany przez Puls Biznesu. Wyboru Giełdowej Spółki Roku dokonują specjaliści rynków kapitałowych ? analitycy giełdowi, doradcy inwestycyjni i maklerzy, reprezentujący domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne i powiernicze, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe.

Badani dokonywali wyboru biorąc pod uwagę takie kryteria, jak kompetencje zarządu, wyniki finansowe, perspektywę rozwoju, relacje z inwestorami oraz jakość produktów i usług.

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Xavier Douellou z 3M w Radzie Dyrektorów AmCham

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy