Wiadomości branżowe

PZU wspiera akcję GOPR “Bezpieczna Zima”

"Bezpieczna Zima" to akcja, podczas której Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR) promuje uprawianie bezpiecznej turystyki w sezonie zimowym. Edukuje też osoby odwiedzające tereny górskie o zasadach zapobiegających wypadkom w górach i korzystanie z dóbr natury w bezpieczny sposób.PZU ma w akcji "Bezpieczna Zima" swoją strefę, w której uczy, jak kontrolować prędkość

"Bezpieczna Zima" to akcja, podczas której Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR) promuje uprawianie bezpiecznej turystyki w sezonie zimowym. Edukuje też osoby odwiedzające tereny górskie o zasadach zapobiegających wypadkom w górach i korzystanie z dóbr natury w bezpieczny sposób.

PZU ma w akcji "Bezpieczna Zima" swoją strefę, w której uczy, jak kontrolować prędkość jazdy na nartach i dostosować ją do właściwego tempa. Na każdym stoków, w których odbywa się akcja Bezpieczna Zima GOPR określa właściwe tempo zjazdu. Do niego powinien umieć dostosować swoją jazdę każdy użytkownik, tak aby nie powodować zagrożenia.

Początek i koniec pomiaru wyznaczają bramki. Zadaniem narciarzy i snowboardzistów jest uzyskanie wyniku, zgodnego z określoną prędkością. Poprawne wykonanie będzie premiowane nagrodą.

Więcej informacji o akcji na http://bezpieczna-zima.pl/. O przygotowaniach do jazdy na nartach oraz o dekalogu bezpieczeństwa na stoku można przeczytać na blogu:

http://pomoctomoc.pzu.pl/temat/bezpieczenstwo/bezpieczna-zima-na-nartach

Imprezy z cyklu "Bezpieczna Zima" w 2014 roku odbędą się:

  • 25-26 stycznia ? Kluszkowce (Szczawnica)
  • 01-02 lutego ? Jaworzyna Krynicka (trasa nr 2)
  • 08-09 lutego ? Czarna Góra
  • 15-16 lutego ? Bania Białka Tatrzańska
  • 22-23 lutego ? Szczyrk (Czyrna-Solisko)
  • 01-02 marca ? Zieleniec (Gryglówka)

inf

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Wakacje nad polskim morzem? Sprawdź najnowszą atrakcję ? Przystanek Samsung

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy