Festiwal

Gorące karaibskie rytmy przeniosą wszystkich do pięknej, barwnej i odległej Havany

?CONOCE MI CUBA ? POZNAJ MOJĄ KUBĘ!? Jest to jedyny w Polsce show o Kubie, w prawdziwie latynoskiej obsadzie. Gorące karaibskie rytmy przeniosą wszystkich do

?CONOCE MI CUBA ? POZNAJ MOJĄ KUBĘ!?

Jest to jedyny w Polsce show o Kubie, w prawdziwie latynoskiej obsadzie.
Gorące karaibskie rytmy przeniosą wszystkich do pięknej, barwnej i odległej Havany. Spektakl objęty jest Honorowym Patronatem Ambasady Kuby.

Reinaldo Antonio Ceballo Hechevarria, znany jako Rey (lub Rei) Ceballo, genialny pianista, kompozytor i aranżer, który na Kubie odnosił największe sukcesy. Wraz z Sierra Maestra i Azucar Negra, gigantami muzyki latynoskiej wytyczał nowe ścieżki dla tej muzyki i popularyzował kulturę karaibską na całym świecie. 13 lat temu przyjechał do Polski, a jego serce skradła piękna Polka, a następnie jej ojczyzna.

W 2000 roku spełniło się pierwsze marzenie Reia ? założył prawdziwą, kubańsko-polską orkiestrę salsową ?Calle Sol?, z którą nagrał szereg płyt i z którą cały czas koncertuje w Polsce i w Europie.

Rei Ceballo był także liderem solowego projektu i płyty Olgi Jackowskiej “Kora Ola, Ola!”, oraz uczestniczył w sukcesie zespołu “Blue Cafe”, współtworząc hit minionego lata – “Buena”. Usłyszeć go można także w produkcjach takich artystów jak Kayah, Maciek Maleńczuk, KASA, Mietek Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Wienio i Pele, Plastic, De Mono, Robert Chojnacki, Yugoton, Maanam i inni.

Misja Reia, którą była popularyzacja muzyki kubańskiej w Polsce zakończyła się pełnym sukcesem, ale jego tęsknota za kolorowymi ulicami Havany była przeogromna. Dlatego też postanowił zabrać nas tam ze sobą.

W ten sposób w listopadzie 2012 roku powstał pierwszy w Polsce musical o Kubie ?Conoce Mi Cuba? czyli ?Poznaj Moją Kubę?. El Son, el Bolero, el Afro, el Casino, la Rumba, czy la Guaracha ? to tylko niektóre z gatunków muzycznych z rodowodem kubańskim, które będzie można poznać podczas spektaklu. Ponadto niezwykle ważne dla kubańczyków wątki religijne i społeczne smaczki, które składają się na niepowtarzalny klimat ulic Havany i nie tylko.

A to już wiesz?  Warsaw Fashion Film Festival 2014

Znakomita latynoska obsada, 8-osobowa orkiestra, 5 wokalistów i 5 tancerzy. 90 minut niezwykle dynamicznego, gorącego show, wobec którego nie sposób pozostać obojętnym. Publiczność nie tylko ogląda nasze przedstawienie, ale także żywo w nim uczestniczy, śpiewa z nami, tańczy, śmieje się i … tęskni. Bo każdy z artystów na scenie pokazuje swoją Kubę, Kolumbię, swój Meksyk i Peru, swoją ojczyznę. Dlatego ?Conoce Mi Cuba? jest aż tak wyjątkowe ponieważ jest bardzo prawdziwe.

Dzięki spektaklowi publiczność przeniesie się tysiące kilometrów od domu, na ciepłą, słoneczną Kubę i zatęskni za wakacjami i marzeniami…

Tego Wam życzymy i zapraszamy abyście poznali osobiście: Moją Kubę!

Obsada:
Reinaldo Ceballo ? pianista, kompozytor i aranżer
Renell Valdes Cepero – wokalista
Antonio Matamoros Manresa – wokalista
Noel Horta Sanchez – wokalista
Elis Herrera – wokalistka
Magdalena Salsarica Fiałkowska – wokalistka

Fernando La Torre ? basista
Artur King Sienicki – gitarzysta
Dominik Jaske – timbalesista
Yoilan Perez Harriette ? bongosista, wokalista
Nikoden Bąkowski – kongista
Dariusz Plichta – puzonista
Erinson Villarroel ? guiro, instr. perkusyjne

Rayner Fernandez Ballester ? choreograf, tancerz
Dinelvis Clemente – tancerka
Angelica Luengas Kałamaga – tancerka
Acilyz Katell Caro Fontalvo – tancerka
Yoko Delgado ? tancerka, wokalistka
Eddy Aguero Ferrer ? wokalista, tancerz

JESTEŚMY NA FACEBOOKU:
https://www.facebook.com/conocemicubamusical

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy