Wiadomości branżowe

Zaawansowana technologia osprzętu kablowego WN firmy 3M

Firma 3M Poland wprowadza na rynek osprzęt kablowy wysokiego napięcia: mufy i głowice 110 kV. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty Instytutu Energetyki, które potwierdzają zgodność z normą IEC60840. Osprzęt kablowy jest krytycznym elementem sieci. Wraz ze wzrostem napięcia wzrastają wyzwania związane z jego instalacją. Z pomocą przychodzi zaawansowana technologia osprzętu kablowego WN od 3M – firmy, która od 40 lat dostarcza rozwiązania dla sieci średniego i niskiego napięcia. 3M jest liderem technologii w zakresie osprzętu kablowego. Teraz te sprawdzone rozwiązania dostępne są również dla osprzętu kablowego WN na napięcia do 138 kV (IEEE)/145 kV (IEC). Pierwsza instalacja została zrealizowana w stacji elektroenergetycznej należącej do jednej ze spółek energetycznych w lutym tego roku. W ramach inwestycji zainstalowano 6 głowic kablowych.Mufy oraz głowice zimnokurczliwe 3M zostały zaprojektowane tak, by zapewnić wysoką niezawodność oraz zaoszczędzić czas i pieniądze. Instalują się łatwo i bezpiecznie, redukując potencjalne pomyłki instalatorskie. Nie wymagają stosowania specjalistycznych narzędzi czy materiałów typu: palnik, uszczelniacze czy kleje.
Teaser

Firma 3M Poland wprowadza na rynek osprzęt kablowy wysokiego napięcia: mufy i głowice 110 kV. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty Instytutu Energetyki, które potwierdzają zgodność z normą IEC60840.

 

Osprzęt kablowy jest krytycznym elementem sieci. Wraz ze wzrostem napięcia wzrastają wyzwania związane z jego instalacją. Z pomocą przychodzi zaawansowana technologia osprzętu kablowego WN od 3M ? firmy, która od 40 lat dostarcza rozwiązania dla sieci średniego i niskiego napięcia. 3M jest liderem technologii w zakresie osprzętu kablowego. Teraz te sprawdzone rozwiązania dostępne są również dla osprzętu kablowego WN na napięcia do 138 kV (IEEE)/145 kV (IEC). Pierwsza instalacja została zrealizowana w stacji elektroenergetycznej należącej do jednej ze spółek energetycznych w lutym tego roku. W ramach inwestycji zainstalowano 6 głowic kablowych.

Mufy oraz głowice zimnokurczliwe 3M zostały zaprojektowane tak, by zapewnić wysoką niezawodność oraz zaoszczędzić czas i pieniądze. Instalują się łatwo i bezpiecznie, redukując potencjalne pomyłki instalatorskie. Nie wymagają stosowania specjalistycznych narzędzi czy materiałów typu: palnik, uszczelniacze czy kleje. Każdy prefabrykat oraz stożek jest prześwietlany oraz testowany elektrycznie (próba napięciem zmiennym, pomiar poziomu wyładowań niezupełnych). Po zainstalowaniu komponent zimnokurczliwy tworzy dynamicznie dociskające uszczelnienie bez potrzeby stosowania dodatkowych uszczelniaczy i klejów. Jest odporny na promieniowanie UV, ozon oraz chemiczne środki czyszczące często stosowane w przemyśle.

Guma silikonowa, z której wykonane są mufy i głowice zimnokurczliwe, to materiał idealnie nadający się do konstruowania osprzętu kablowego. Gwarantuje niezawodność podczas długiego okresu pracy, znakomite własności elektroizolacyjne, jak również szerokie możliwości stosowania kabli o różnych parametrach (np. pocieniona izolacja). Cechuje się także niskim odkształceniem trwałym, co zapewnia zachowanie elastyczności nawet po długotrwałych naprężeniach ściskających. Guma silikonowa to także wysoka wytrzymałość dielektryczna i odpowiednia przewodność cieplna.

 

A to już wiesz?  Zróbmy sobie ciszej - wyniki pomiaru hałasu w centrach polskich miast

Dodatkowe informacje:

3M Seria SC-II oraz SS-II na napięcia do 145 kV

Mufa zimnokurczliwa

Mufa z jednoczęściowym korpusem silikonowym do połączeń przelotowych oraz cross-bondingowych z różnymi typami osłon zewnętrznych oraz uziemień, to:

? jednoczęściowy korpus silikonowy w technologii zimnokurczliwej

? złączka ze śrubami zrywalnymi

? dostępne złączki dla żył okrągłych kompaktowych oraz segmentowych

? może być stosowana z różnymi typami ekranów oraz powłok

? odtworzenie powłoki zewnętrznej za pomocą rury zimnokurczliwej, termokurczliwej lub obudowy wypełnionej żywicą

? obudowa metalowa

? skrzynki połączeniowe dla różnych systemów uziemienia

 

3M Seria TS-145 II

Kompozytowa  głowica mokra z zimnokurczliwym stożkiem sterującym.

Samonośna głowica z izolatorem kompozytowym do zastosowań zewnętrznych.

? jednoczęściowy prefabrykowany stożek sterujący z silikonu

? lekka konstrukcja, ok. 1/3 wagi głowic z izolacją porcelanową

? łatwiejsza obsługa, transport oraz instalacja (w porównaniu do głowic porcelanowych)

? hydrofobowe materiały silikonowe zapewniają doskonała pracę w każdych warunkach

? gładka powierzchnia zapewnia właściwości samoczyszczące

? mniej podatna na wibracje, trzęsienia ziemi oraz zmiany temperatur

? wewnętrzne połączenie ze zrywanymi śrubami eliminuje konieczność stosowania połączenia zaprasowywanego

? nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi

? jeden zestaw pokrywa szeroki zakres rozmiarów kabla

? klosze o zmiennych rozmiarach

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy