Wiadomości branżowe

Ochrona, która wyostrza zmysły

Ochrona, która wyostrza zmysły
Strzelectwo to dyscyplina dla każdego, bez względu na sprawność fizyczną. Jednak jak każde hobby, aby było ono bezpieczne, istotny jest właściwy dobór wykorzystywanego sprzętu. Nie chodzi tylko o decyzję: broń krótka czy długa. A wzrok to nie jedyny zmysł, o który powinni zadbać myśliwi oraz osoby uprawiające strzelectwo, amatorsko oraz profesjonalnie. Troska o słuch ma w strzelectwie kluczowe znaczenie. Okazuje się, że ochronniki nie tylko mogą zapobiegać uszkodzeniu słuchu, ale także pomóc w lepszej koncentracji i uzyskaniu satysfakcjonujących wyników.Głośne hobbyŻyjemy w głośnych czasach, nasze pasje są również coraz bardziej hałaśliwe. Wizyta na koncercie rockowym to dawka 105 dB. Kibicowanie na meczu sportowym to już porcja 120 dB. Odgłos strzału np. z broni kaliber 12 to ok 170 dB. Warto pamiętać, że nawet krótkotrwały hałas powyżej 110 dB może spowodować nie tylko uczucie dzwonienia w uszach ale nawet trwałe uszkodzenie słuchu.Firma 3M, światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa i sprzętu ochrony indywidualnej, od lat współpracuje z myśliwymi,
Teaser

Strzelectwo to dyscyplina dla każdego, bez względu na sprawność fizyczną. Jednak jak każde hobby, aby było ono bezpieczne, istotny jest właściwy dobór wykorzystywanego sprzętu. Nie chodzi tylko o decyzję: broń krótka czy długa. A wzrok to nie jedyny zmysł, o który powinni zadbać myśliwi oraz osoby uprawiające strzelectwo, amatorsko oraz profesjonalnie. Troska o słuch ma w strzelectwie kluczowe znaczenie. Okazuje się, że ochronniki nie tylko mogą zapobiegać uszkodzeniu słuchu, ale także pomóc w lepszej koncentracji i uzyskaniu satysfakcjonujących wyników.

Głośne hobby

Żyjemy w głośnych czasach, nasze pasje są również coraz bardziej hałaśliwe. Wizyta na koncercie rockowym to dawka 105 dB. Kibicowanie na meczu sportowym to już porcja 120 dB. Odgłos strzału np. z broni kaliber 12 to ok 170 dB. Warto pamiętać, że nawet krótkotrwały hałas powyżej 110 dB może spowodować nie tylko uczucie dzwonienia w uszach ale nawet trwałe uszkodzenie słuchu.

Firma 3M, światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa i sprzętu ochrony indywidualnej, od lat współpracuje z myśliwymi, żołnierzami, policjantami oraz osobami uprawiającymi strzelectwo sportowe w celu opracowania innowacyjnej i dostosowanej do ich potrzeb gamy ochronników słuchu, które nie tylko chronią strzelców, ale także pomagają w trafianiu do celu w każdych warunkach. Dlatego marki Peltor? i E-A-R? są uznawane za liderów w zakresie ochrony słuchu.

Aktywna kontrola głośności

Zwykle pasywne ochronniki słuchu wyciszają wszystkie odgłosy płynące z otoczenia. Dla myśliwych i strzelców nie jest to jednak optymalne rozwiązanie. Dlatego ochronniki 3M? Peltor? są wyposażone w aktywną kontrolę głośności, która pozwala na komunikację z otoczeniem. Aktywna kontrola głośności to zaawansowany układ elektroniczny z filtrem częstotliwości oraz wbudowanymi mikrofonami kierunkowymi. Układ działa natychmiast, chroniąc użytkownika przed impulsami dźwiękowymi wystrzałów. Jednak przed wystrzałem i po nim, dźwięki z otoczenia, na przykład mowa lub odgłos łamanych gałązek są wzmacniane, co wyostrza słuch użytkownika. Słyszy się do dziesięciu razy lepiej niż w przypadku pasywnych ochronników słuchu. Dźwięki są nie tylko wzmacniane, ale także odtwarzane stereofonicznie, co pozwala dokładnie określić ich źródło. Możliwość usłyszenia odgłosów psów oraz zdobyczy z większej odległości pozwala łatwiej zdobywać myśliwskie trofea. Bezpośrednie połączenie z zewnętrznym radiem ułatwia współpracę z innymi myśliwymi oraz zwiększa bezpieczeństwo.

A to już wiesz?  Perfekcyjna obróbka stali z dyskami lamelkowymi 3M

Ochronniki 3M? Peltor?to także idealne rozwiązanie dla osób uprawiających strzelectwo sportowe amatorsko oraz profesjonalnie. Dzięki aktywnej kontroli głośności można usłyszeć ostrzeżenia, alarmy oraz inne sygnały. Instruktorzyna strzelnicy mogą swobodnie komunikować się ze strzelającymi bez narażania własnego słuchu. W połączeniu z zewnętrznym radiem oraz mikrofonem, ochronniki umożliwiają pełną, dwustronną komunikację.

Wygoda użytkowania

Skuteczna ochrona przed uszkodzeniem słuchu jest możliwa tylko,gdy ochronniki stosowane są przez cały czas ekspozycji na hałas. Wielu strzelców musi chronić swój słuch przez długi czas, dlatego stosowane ochronniki powinny gwarantować komfort użytkowania. Ochronniki Peltor posiadają niskie, dwupunktowe mocowanie czasz tłumiących, które zapewniają równe rozłożenie nacisku na całą poduszkę uszczelniającą, dzięki temu pozostaje ona na swoim miejscu, nawet przy nagłych ruchach głowy oraz zarzucaniu broni na ramię. Z drugiej strony system mocujący zapewnia odpowiednie, niezbyt ciasne przyleganie. Komfort użytkowania to kluczowa kwestia w przypadku ochronników słuchu, gdyż gwarantuje, że użytkownik będzie je nosił w każdej sytuacji.

Wybrane rozwiązania 3M? Peltor?

Ochronniki słuchu 3M?Peltor? Sport Tac?

 • Opracowane specjalnie dla myśliwych i strzelców sportowych.
 • Wyposażone w funkcję automatycznej redukcji hałasu, eliminującej efekt wycięcia.
 • Wymienne nakładki umożliwiają łatwą zmianę koloru.
 • Wyposażone w funkcję automatycznego wyłączania.
 • Składane dla ułatwienia przechowywania.

Ochronniki słuchu 3M?Peltor? Bull?s Eye?

 • Zaprojektowane we współpracy ze strzelcami światowej klasy
 • Ukośna krawędź u dołu czaszy zapobiega stykaniu się ochronników z lufą w trakcie celowania.
 • Szerokie i wygodne poduszki uszczelniające wypełnione mieszanką pianki oraz płynu zapewniają optymalny komfort oraz mały nacisk na głowę.
 • Składane dla ułatwienia przechowywania.
 • Dostępne są w kolorze czerwonym, zielonym oraz czarnym.
 • Waga: 190 g.

Pamiętaj, że aby ustrzec się przed negatywnymi skutkami hałasu warto zrobić sobie ciszej.

Więcej o akcji ?Zróbmy sobie ciszej!? na: www.facebook.com/zrobmysobieciszej

A to już wiesz?  Przepis na sukces? Optymalizacja kampanii reklamowych!

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 roku firma obchodziła dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne (największy mieści się we Wrocławiu) oraz zatrudnia ponad 1700 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 sektorów: Ochrona zdrowia, Produkty konsumenckie, Ochrona i reklama wizualna, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. ?Firma XX-lecia 1990-2010? tytuł przyznany  przez Polski Klub Biznesu, Business Superbrand 2012, Perła Polskiej Gospodarki 2012 oraz Solidny Pracodawca 2012.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy