Biuro Wiadomości branżowe

Czy polską gospodarkę stać na innowacyjność? Stan obecny i wyzwania na przyszłość

Teaser

Już po raz kolejny w murach warszawskiej giełdy odbędzie się ważna debata dotycząca przyszłości polskiej gospodarki. Tym razem paneliści, wśród których nie zabraknie przedstawicieli sfer biznesu, administracji i rynku kapitałowego, dyskutować będą o innowacyjności polskiej gospodarki
i sektora finansowego.

 

Od dawna już narasta świadomość potrzeby rozwijania innowacyjności i inwestowania w badania oraz rozwój nowoczesnych technologii. Również w mediach toczy się debata publiczna oceniająca poziom innowacyjności naszej gospodarki. Podsumowanie stanu obecnego oraz nakreślenie wyzwań na przyszłość to zadanie debaty zatytułowanej ?Innowacyjność w polskiej gospodarce i sektorze finansowym?, która odbędzie się 16 grudnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, przy ul. Książęcej 4, w godzinach 9.30-12.45.

 

Na program debaty składać się będą dwa panele dyskusyjne. Pierwszy opatrzony tytułem ?Czy polska gospodarka jest innowacyjna?? dotyczył będzie obecnej pozycji Polski na mapie konkurencyjnych gospodarek, oraz zagrożeń ? takich jak np. ryzyko ?pułapki średniego dochodu? ? jakie mogą czekać nasz kraj w przyszłości. Paneliści będą dyskutowali również o inwestycjach we wdrażanie i opracowywanie nowoczesnych technologii, z perspektywy sposobu na zdynamizowanie rozwoju gospodarczego. W dyskusji udział wezmą:Monika Piątkowska, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Alicja Adamczak, Urząd Patentowy RP,Michał Boni, Dominik Rozkrut, Główny Urząd Statystyczny, dr Jacek Tomkiewicz, Akademia Leona Koźmińskiego oraz psycholog społeczny, Janusz Czapiński.

 

Z kolei drugi panel debaty dotyczy innowacyjności w polskim sektorze finansowym -  stanu obecnego 
i wyzwań na przyszłość
. Szczególnie, że w zakresie innowacyjnych rozwiązań, obecnych na rynku płatniczym Polska należy do czołówki. Zaś problemem systemowym Polski jest cyfrowe wykluczenie w polskim społeczeństwie (dotyczy m. in. korzystania z obrotu bezgotówkowego). W dyskusji udział wezmą: Bartosz Ciołkowski, MasterCard, Mieczysław Groszek, Związek Banków Polskich, Paweł Graniewski, Giełda Papierów Wartościowych, Katarzyna Królak ? Wyszyńska, Innovatika, Uczelnia Łazarskiego, Magdalena Dziewguć, Exatel.

 

Partnerami wydarzenia są: Giełda Papierów Wartościowych, Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Uczelnia Łazarskiego, Związek Banków Polskich oraz MasterCard.

Źródło MasterCard. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy