Wiadomości branżowe

3M mecenasem SOCZEWEK FOCUSA

 3M w Polsce wspólnie z magazynem Focus nagradza polskich wynalazców i naukowców, których innowacyjne pomysły mogą zapewnić rozwój firm, zwiększyć komfort w każdym domu i podnieść standard życia każdego człowieka. Polski oddział 3M został mecenasem plebiscytu SOCZEWKI FOCUSA

 3M w Polsce wspólnie z magazynem Focus nagradza polskich wynalazców i naukowców, których innowacyjne pomysły mogą zapewnić rozwój firm, zwiększyć komfort w każdym domu i podnieść standard życia każdego człowieka. Polski oddział 3M został mecenasem plebiscytu SOCZEWKI FOCUSA 2013.

Zainicjowany cztery lata temu przez redakcję magazynu Focus plebiscyt, zyskał renomę oraz popularność wśród czytelników magazynu i środowiska naukowego w Polsce. Ideą plebiscytu jest promocja młodych polskich wynalazców i naukowców, którzy wywarli największy wpływ na rzeczywistość, zmienili sposób postrzegania świata, a swoją pracą sprawiają, że codzienne życie staje się lepsze i łatwiejsze. Wśród nagrodzonych w poprzednich edycjach znaleźli się m.in. prof. Tadeusz Dobosz, uczony wrocławskiejAkademii Medyczneji Grzegorz Gorczyca, doktorant z Politechniki Gdańskiej.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji plebiscytu SOCZEWKI FOCUSA są innowacje w najszybciej rozwijających się dziedzinach życia współczesnego człowieka. Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród nominowanych przez redakcję naukowców i wynalazców w drodze głosowania, które odbędzie się za pośrednictwem specjalnie przygotowanej aplikacji internetowej, będącej częścią serwisu www.focus.pl. Redakcja magazynu Focus nominuje młodych naukowców, wynalazców za ich innowacyjne osiągnięcia, których dokonali w mijającym 2013 roku. Uczestnicy plebiscytu od 20 grudnia br. do 17 lutego 2014 r. na stronie soczewki.focus.pl będą mogli oddawać głosy na swoich faworytóww trzech kategoriach tematycznych: 

  • INNOWACJE MEDYCZNE ? obiecujące metody leczenia i zapobiegania chorobom
  • INNOWACJE TECHNICZNE ? urządzenia, wynalazki, które wyręczą człowieka ułatwiając mu życie
  • INNOWACJE INFORMATYCZNE ? ciekawe programy i aplikacje pomysłowo wyręczające człowieka

W tym roku po raz pierwszy w historii plebiscytu ogłoszono KATEGORIĘ OTWARTĄ, specjalną dedykowaną firmie 3M. Motywem przewodnim kategorii otwartej będzie "Pierwiastek 3M". 

- Technologie i produkty 3M są częścią składową wielu przedmiotów, z których korzystamy każdego dnia. 3M JEST WSZĘDZIE. Policzyliśmy, że przeciętny człowiek spotyka się z naszymi produktami ponad 17 razy dziennie. 3M jest jak pierwiastek, na który składają się pasje, inspiracje i współpraca, owocem której są kreatywne idee i innowacyjne pomysły. Dlatego szukamy ludzi kreatywnych oraz praktycznych wynalazków, które będą zawierać pierwiastek 3M - wyjaśnia Gabriela Bobrowska Dyrektor Marketingu 3M i jeden z jurorów oceniających zgłoszenia w Kategorii Otwartej. ? Siłą 3M jest naturalna ciekawość, która sprawia, że jeden pomysł prowadzi do pracy nad kolejnym. Plebiscyt SOCZEWKI FOCUSAwyróżnia i promuje takie podejście do innowacji, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę przy tym projekcie. ? dodaje Gabriela Bobrowska.

 - Cieszymy się, że jedna z najbardziej innowacyjnych firm na świecie - 3M zainteresowała się SOCZEWKAMI FOCUSA. Decyzja o współpracy nie tylko podnosi rangę naszego plebiscytu, ale również wpisuje się w misję całego projektu, czyli połączenie środowiska naukowego ze środowiskiem biznesowym. To jedyny sposób aby polskie wynalazki miały szanse zaistnieć na rynku. ? podsumowuje Kazimierz Pasek redaktor naczelny magazynu Focus, organizatora Plebiscytu.

 3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. ?Firma XX-lecia 1990-2010? tytuł przyznany przez Polski Klub Biznesu, Business Superbrand 2013, PROGRESS  Perła  Innowacji 2013 oraz Solidny Pracodawca . Przez dwie dekady firma zainwestowała w Polsce ponad 350 mln dolarów. Dziś posiada 4 ośrodki produkcyjne ? dwa we Wrocławiu, jeden w Skomielnej k. Rabki oraz kolejny w Janinowie, w których łącznie zatrudnia ponad 1 800 pracowników. Planowane na najbliższe lata inwestycje są konsekwencją strategii 3M, która zakłada dalszą rozbudowę polskiego Superhubu czyli Europejskiego Centrum Produkcyjnego przy ul. Kowalskiej we Wrocławiu. To właśnie z Polski będzie pochodzić 70 % produkcji eksportowanej do krajów Europy Środkowo ? Wschodniej. Tutaj mieści się również regionalne Centrum Badań i Rozwoju  oraz  Centrum Technologiczne Klienta. CTC to innowacje 3M w pigułce.  Centrum pomaga klientom zrozumieć  jak wykorzystywać i łączyć technologie, aby poprzez  proponowanie rozwiązania dbać o bezpieczeństwo oraz zapewniać większy standard życia każdego człowieka.

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 roku firma obchodziła dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne (największy mieści się we Wrocławiu) oraz zatrudnia ponad 1700 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 sektorów: Ochrona zdrowia, Produkty konsumenckie, Ochrona i reklama wizualna, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. ?Firma XX-lecia 1990-2010? tytuł przyznany  przez Polski Klub Biznesu, Business Superbrand 2012, Perła Polskiej Gospodarki 2012 oraz Solidny Pracodawca 2012.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy