Wiadomości branżowe

3M finalistą FDI Poland Investor Awards

Podczas uroczystej gali FDI Poland Investor Awards wyróżniono wiodące firmy zagraniczne, które  działają w Polsce. Na liście najlepszych inwestorów z amerykańskim kapitałem znalazła się firma 3M.Jury, składające się z przewodniczących zagranicznych Izb Handlowych w Polsce oraz Radców Handlowych przy ambasadach państw, których przedsiębiorcy są najbardziej aktywni w Polsce, przyznało nagrody najlepszym inwestorom zagranicznym w 2013 roku. Międzynarodowi inwestorzy zostali uhonorowani za swój wkład w rozwój polskiej gospodarki. Pod uwagę brany był poziom inwestycji, liczba tworzonych miejsc pracy oraz strategiczne znaczenie inwestycji. W trakcie gali nagrodzono również najlepszą strefę ekonomiczną i park technologiczny.Na liście finalistów znalazła się firma 3M, która swoją działalność w Polsce prowadzi od ponad 20 lat i zainwestowała już w naszym kraju  ponad 350 mln USD. Koncern słynie z innowacyjnych produktów, opartych na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych, a w swoim portfolio ma takie marki, jak Scotch ®, Post-it ®, Scotchgard™, Nexcare, Command™, Scotchlite™, czy Viscoplast. Część z nich produkowana

Podczas uroczystej gali FDI Poland Investor Awards wyróżniono wiodące firmy zagraniczne, które  działają w Polsce. Na liście najlepszych inwestorów z amerykańskim kapitałem znalazła się firma 3M.

Jury, składające się z przewodniczących zagranicznych Izb Handlowych w Polsce oraz Radców Handlowych przy ambasadach państw, których przedsiębiorcy są najbardziej aktywni w Polsce, przyznało nagrody najlepszym inwestorom zagranicznym w 2013 roku. Międzynarodowi inwestorzy zostali uhonorowani za swój wkład w rozwój polskiej gospodarki. Pod uwagę brany był poziom inwestycji, liczba tworzonych miejsc pracy oraz strategiczne znaczenie inwestycji. W trakcie gali nagrodzono również najlepszą strefę ekonomiczną i park technologiczny.

Na liście finalistów znalazła się firma 3M, która swoją działalność w Polsce prowadzi od ponad 20 lat i zainwestowała już w naszym kraju  ponad 350 mln USD. Koncern słynie z innowacyjnych produktów, opartych na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych, a w swoim portfolio ma takie marki, jak Scotch ?, Post-it ?, Scotchgard?, Nexcare, Command?, Scotchlite?, czy Viscoplast. Część z nich produkowana jest w zakładach produkcyjnych 3M we Wrocławiu, Janinowie i Skomielnej k. Rabki.

- Polska jest dla 3M bardzo ważnym miejsce na mapie inwestycji. To właśnie stąd ma pochodzić 70 proc. produkcji eksportowanej do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. We Wrocławiu mieści się również nasze regionalne Centrum Badań i Rozwoju oraz niedawno otwarte 3M Customer Technical Center ? miejsce w którym dzięki interaktywnym ekspozycjom inspirujemy naszych klientów i dzielimy się  konkretnymi rozwiązaniami 3M, które wykorzystywane są na lokalnych i światowych rynkach ? mówi Xavier Douellou, dyrektor generalny w firmie 3M Poland.

Koncern systematycznie inwestuje w rozwój swoich zakładów, w tym roku rozszerza produkcję fabryk wytwarzających środki ochrony osobistej oraz materiały dla przemysłu motoryzacyjnego. Rozbudowa produkcji ma kosztować 125 mln zł i zagwarantować zatrudnienie dla co najmniej 80 nowych pracowników. Obecnie 3M zatrudnia ponad 1700 pracowników.

A to już wiesz?  Konferencja Performance Marketing Day 2013 ? liczy się efekt

Inicjatywę  FDI Poland Investor Awards wspiera 16 bilateralnych izb gospodarczych reprezentujących takie kraje jak: Wielka Brytania, USA, Kanada, Francja, Hiszpania, Portugalia, Dania, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Holandia, Włochy, Irlandia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Czechy, Australia, Japonia, Korea, Chiny oraz Brazylia.

Uroczystą Galę w hotelu InterContinental w Warszawie poprzedziło Forum, którego tematem były trendy dotyczące Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych (FDI) w Polsce oraz nastroje wśród zagranicznych inwestorów.

 

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 roku firma obchodziła dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne (największy mieści się we Wrocławiu) oraz zatrudnia ponad 1700 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 sektorów: Ochrona zdrowia, Produkty konsumenckie, Ochrona i reklama wizualna, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. ?Firma XX-lecia 1990-2010? tytuł przyznany  przez Polski Klub Biznesu, Business Superbrand 2012, Perła Polskiej Gospodarki 2012 oraz Solidny Pracodawca 2012.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

A to już wiesz?  3M po raz kolejny Perłą Polskiej Gospodarki
Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy